Гідроізоляція фонтану. Нове будівництво чи реконструкція чаші

Вирішили встановити на ділянці фонтан? Знайте: головний аспект, який необхідно продумати перед будівництвом – гідроізоляція. Якщо виконати її неправильно, дні вашої водної конструкції будуть пораховані. Справа в тому, що її зруйнують два фактори: знизу – ґрунтові води вашої ділянки, зверху – безпосередньо сама вода із фонтану.

Облаштування гідроізоляції – це опціональне рішення, а обов'язкова робота. Виконавши її, ви вбережете свою водну конструкцію від обвалів, протікання, тріщин.

Деякі власники ділянок зводять справжні шедеври фонтанної справи з дорогою обробкою, але при цьому приділяють недостатньо уваги гідроізоляції, вважаючи її далеко не найважливішим фактором. Що зрештою? Фонтан вже через 2-3 роки стає непридатним для використання і потребує серйозного ремонту. Зрозуміло, це додаткові фінансові витрати.

fountain

Безкоштовно підберемо рішення

fountain

Організуємо виїзд спеціаліста на Ваш об'єкт

fountain

Підготуємо пропозицію на протязі 24 годин

Усунення наслідків відсутності гідроізоляції – моторна та складна робота. Необхідно відкопувати чашу, видаляти обробку, проводити по новому бетонування, обробляти місця, що постраждали від деформацій та утворення щілин.

Висновок: не можна економити на такому важливому моменті, як гідроізоляція. Не побажавши витрачати на нього час та гроші на етапі будівництва, ви витратите набагато більше нервів та коштів під час ремонту у майбутньому, а цей ремонт обов'язково доведеться робити.

Давайте розглянемо тонкощі створення гідроізоляції фонтану, правила яких варто дотримуватися, організовуючи її.

Який буває гідроізоляція

Існує два варіанти гідроізоляції.

Перший вид – внутрішня гідроізоляція. Над нею працюють під час будівництва чаші. Ця гідроізоляція закладається в проекті і потрібна будь-якому фонтану.

Другий тип – зовнішня гідроізоляція. Вона потрібна конструкції, яка встановлюється близько до рівня проходження ґрунтових вод. Монтуючи чашу на певній глибині, фахівці використовують водовідштовхувальні матеріали з натуральною глиною у складі. Найміцніші з них – бентонітові мати: це композитний матеріал, який складається з подвійного шару геотекстильного полотна із гранулами натрієвого бентоніту між цими шарами. Мінус такого матеріалу – найвища вартість.

Враховуючи дорожнечу, фахівці рекомендують використовувати для облаштування зовнішньої гідроізоляції простіші та доступніші матеріали, адже не має значення ні їх зовнішній вигляд, ні їх фактура. Головне, щоб матеріал витримував навантаження, а з цим добре справляються дешевші представники ринку.

Найкраще продумати гідроізоляцію ще на етапі формування проектної документації. В іншому випадку для проведення робіт потрібно буде видаляти обробку, викопувати чашу, адже стінки конструкції повинні бути звільнені від ґрунту. Такі роботи вимагають наявності спеціалістів, спецтехніки та, звичайно ж, фінансових коштів. Якщо передбачити гідроізоляцію ще «на березі», ця робота проводиться дешевшою і швидше.

Якщо проігнорувати її спочатку, потрібно буде витратити на проведення потрібних процедур кілька тижнів. Справа в тому, що спочатку фахівці шукають постраждалі місця, після цього вони усувають течі, штукатурять стінки чаші, після чого проводять повторне оздоблення.

Погодьтеся, куди простіше попрацювати над гідроізоляцією на початковому етапі, коли не потрібно виконувати безліч додаткових процедур. Проте мало просто прописати гідроізоляцію у проектній документації. Необхідно стежити, щоб усі роботи з її облаштування виконувались чітко згідно з правилами.

гидроизоляция бетонной чаши фонтана

Внутрішня гідроізоляція бетонної чаші фонтану

Внутрішня гідроізоляція має бути у будь-якого фонтану, незалежно від розміру конструкції, форми, глибини розміщення. Вона захистить конструкцію від перекосів, появи тріщин. Гідроізоляція вбереже плитку та штукатурку, дозволивши їм протягом тривалого часу зберігати первозданний вигляд.

Важливий момент! Гідроізоляцію необхідно створювати перед запуском фонтану в експлуатацію. В іншому випадку вода вже позначиться на поверхнях, і ізоляція не зможе бути максимально ефективною, навіть якщо ви її організуєте.

Характеристики якісної гідроізоляції:

  1. екологічна чистота;
  2. чудові вологозахисні властивості;
  3. структурна схожість із матеріалами, з якими контактує гідроізоляційний шар;
  4. захист від шкідливих мікроорганізмів;
  5. стійкість до дії великого обсягу води;
  6. гарантія надійного кріплення оздоблювальних матеріалів.

Щоб досягти повністю якісної гідроізоляції, можна використовувати дорогі водостійкі матеріали, роблячи з них додаткову обробку. Втім, такий метод є дуже дорогим більшість власників фонтанів, і вони обходяться простими способами.

Різновиди матеріалів для гідроізоляції фонтану

Гідроізоляційні матеріали – зовсім не рідкість над ринком. Маючи гроші, їх можна купити мало не на кожному розі. Ось найпоширеніші матеріали:

  1. полімеризуючі просочення;
  2. плівка із ПВХ;
  3. рідке скло;
  4. рідка гума;
  5. латексна мембрана.

Наприклад, плівка з ПВХ має визначні вологозахисні характеристики. Якщо її правильно нанести (уникнути складок, закласти всі просвіти), вона гарантовано захистить фонтан від негативного впливу води. Серед плюсів плівки відзначимо захист від високих температур та морозу, стійкість до температурних перепадів, практичність (матеріал без проблем чиститься). Крім того, плівка зберігає свої властивості під впливом великого обсягу води.

Рідку гуму зазвичай застосовують для ліквідації тріщин, замазування щілин. Особливістю даного матеріалу є несприйнятливість до ультрафіолету, захист від корозійних процесів. Поверх прийнято класти рідке скло. Щоб досягти максимальної ефективності, потрібно наносити дані матеріали на висушену поверхню.

Латексна мембрана після нанесення стає еластичною плівкою, що уберігає матеріали від дії мікроорганізмів.

Гідроізоляційні шари можна створювати по-різному. Деякі фахівці роблять це рухами, що обмазують, створюючи один або кілька шарів. У деяких випадках роблять так, щоб матеріали затекли в щілини, що утворилися.

Про найпростіший спосіб гідроізоляції конструкції фонтану

Найчастіше власники фонтанів віддають перевагу методу створення гідроізоляції, що обмазує. Його великою перевагою є те, що роботу можна виконати без застосування спецтехніки та додаткового обладнання.

Єдиний момент: якщо ви не розумієтеся на матеріалах для герметизації, краще порадьтеся з знаючою людиною. На ринку є безліч варіантів на будь-який смак та гаманець, але вони відрізняються за якістю. Очевидно, ваше завдання – знайти найдовговічніший і найнадійніший з доступних, а зробити це без певних знань не так легко.

Особливу увагу необхідно приділити вибору бетону. Він повинен мати показник водонепроникності W6 та морозостійкість F200. Якщо варто мета залатати чашу фонтану, необхідно використовувати бетон, що містить гідрофобні домішки і пластифікатори.

Важливий етап роботи з бетоном – просіювання. Його не можна ігнорувати, інакше в матеріалі залишиться сміття, камінці та інші небажані елементи, які в майбутньому призведуть до появи течій. Крім того, без просіювання бетон неохоче зчепляється з оздоблювальними матеріалами. Якщо цим матеріалом, наприклад, є плитка, незабаром вона просто відвалиться.

Щоб забезпечити фонтану гідроізоляцію, в бетон, крім гідрофобних домішок та пластифікаторів, додають мастику, бітумні просочення, полімери. Тут важливо не переборщити. Якщо ви виконуєте цю роботу самостійно, суворо дотримуєтеся вказівок.

Під час роботи з мастикою необхідно з її допомогою створити плівку. Для цього матеріалом намазують поверхню двічі-тричі. Такий метод завдання вирішує кілька завдань. По-перше, утворюється сама гідроізоляція, тобто захист від великих обсягів води. По-друге, закладаються щілини, так як суміш затікає в отвори. По-третє, поверхня стає бездоганно рівною (зрозуміло, якщо процедуру було виконано правильно).

Перший шар мастики наносять після появи тріщин. Далі потрібно почекати, поки матеріал підсохне, та нанести другий шар. Після першої процедури ви побачите зони, які потребують додаткової обробки. Якщо за два підходи не вдалося вирішити всі проблеми, процедура проводиться втретє.

Етапи створення гідроізоляційного покриття для існуючої чаші фонтану

Розглянемо покрокову інструкцію організації зовнішньої гідроізоляції.

  • Відкопування чаші та зачищення бетонних поверхонь від землі.
  • Видалення бетону, що відшаровується. Робити це можна за допомогою кельми або іншого інструменту.
  • Нанесення герметики. Рекомендується нанести кілька шарів.
  • Висихання поверхні.
  • Закапування чаші.

Організація внутрішньої гідроізоляції здійснюється за тим самим алгоритмом. Єдина відмінність – немає потреби викопувати чашу. Зачищення поверхонь відбувається за ідентичним принципом: видаляється сміття, ліквідуються нерівності, усуваються шорсткості, а матеріали, які самі собою відшаровуються, знімаються. При необхідності стіни обробляють додатково бетонним розчином та проводять штукатурку. Необхідно досягти ідеально рівної та абсолютно сухої поверхні.

Дуже важливо дотримуватися у процесі роботи правил. За наявності «косяків» гідроізоляція довго не протримається, і незабаром знову потрібно проводити процедуру. Тільки ця процедура, як ми вже говорили спочатку, буде складнішою і дорогою.

Якщо ви не маєте досвіду та навичок для організації гідроізоляції фонтану, краще доручіть цю роботу спеціалістам. Від цієї, здавалося б, незначної процедури залежить довговічність вашої водної конструкції.

Будемо раді зустрітися
з Вами!

Зв'язатися з нами