Міські фонтани

Будівництво та проектування вуличних фонтанів

У посібниках з будівництва немає окремих рекомендацій щодо роботи саме над міськими фонтанами. Втім, практика показує, що все ж таки існують певні поради, які допомагають зробити таку конструкцію максимально довговічною та надійною. Давайте розглянемо їх.

Порада перша: глибина фонтану повинна бути не більше ніж 65 сантиметрів. Низький рівень заважає насосам повноцінно виконувати свою роботу. Високий рівень – це додаткова труднощі з погляду проектування устаткування. До того ж це небезпека для людей. Наприклад, діти дуже люблять бігати довкола фонтанів і навіть забиратися на борти. Потрібно подбати про те, щоб у разі падіння людина якнайменше собі нашкодила.

fountain

Безкоштовно підберемо рішення

fountain

Організуємо виїзд спеціаліста на Ваш об'єкт

fountain

Підготуємо пропозицію на протязі 24 годин

Порада друга: на етапі проектування фонтану потрібно визначити бажаний об'єм водної картини та висоту струменів. Найкраще, якщо висота струменя не перевищує дистанцію до країв чаші. У такому випадку вода практично не буде виливатись за межі конструкції і не буде створювати дискомфорту навколишнім. Це важливо, адже багато людей люблять розташовуватися близько до фонтану, щоб відчувати свіжість води.

Порада третя: необхідно приділити особливу увагу місцю для встановлення конструкції. Правильно підібрана зона – це просте обслуговування в майбутньому та одна із застав довговічності фонтану. Наприклад, його потрібно розташовувати далеко від дерев. В іншому випадку конструкція швидко засмітиться опалим листям (або голками, якщо йдеться про хвойні дерева). Крім того, на деревах люблять сидіти птахи, які регулярно додавати у воду не найприємніший «інгредієнт».

проектування вуличних фонтанів

Порада четверта: обладнання для фонтанів та електрощит управління не можна розміщувати де завгодно. Найкраще його поставити максимально близько до чаші.

Порада п'ята: вуличний фонтан для площі повинен бути укомплектований системою автоматичного наповнення чаші, переливу води, підживлення тощо. Це необхідний елемент конструкції для випадків, коли фонтан має працювати цілодобово.

Порада шоста: окрему увагу слід приділити підбору підводного насоса або насоса сухої установки. Для отримання бажаного малюнка води необхідно врахувати вимогу від виробника фонтанних насадок, гідравлічний розрахунок магістралі та технічні параметри насоса.

Міський фонтан - проектування та будівництво «під ключ» - замовити

Чашу найчастіше виконують із залізобетону, але також зустрічаються варіанти з нержавіючої сталі, пластику. Спочатку визначаються саме з матеріалом та розмірами резервуару. Після цього вибирають систему, яка створюватиме водну композицію. Ця композиція може бути практично будь-якою. У деяких конструкціях імітується ледь видима течія ставка, струмок. Іноді створюється справжній штучний водоспад або потужний фонтан, що «вистрілює» струменями на десятки метрів вгору.

Загалом фонтан складається з трьох базових компонентів: це насос, резервуар та насадка. Решта обладнання є допоміжним. Воно або полегшує обслуговування конструкції або виконує декоративну функцію. Отже, саме вибору трьох перерахованих елементів потрібно приділяти найбільше часу та уваги.

Як було згадано, найпопулярніший матеріал виготовлення резервуарів – залізобетон. Крім матеріалу виготовлення, основні параметри чаші - це глибина, рівень води, розміри в порівнянні з висотою фонтану. Обладнання розміщується в заздалегідь підготовленому глибокому місці (приямку), для закриття якого використовується решітка.

Підбираючи трубопровід і визначаючись з моделлю насоса, потрібно вже знати, скільки води потрібно буде фонтану, і під яким тиском вона повинна подаватися. Ці параметри слід точно визначити на початковій фазі планування будівельних робіт.

Насадки та насос згодом можуть засмічуватися особливо проблема актуальна у фонтанах для міських парків. Щоб цього не відбувалося, необхідно встановити захисний фільтр, який продовжить термін служби цих елементів конструкції. Найкраще, коли фільтр має велику площу поверхні. У такому разі чищення будуть проводитися з значним інтервалом. Захисний фільтр теж мають вибирати спеціалісти, оскільки існує кілька типорозмірів.

Будь-який трубопровід (будь то подає або всмоктує) потребує гідроізоляції проходів. Її забезпечують фітінг. Ці елементи виготовляються з матеріалів, стійких до корозії: наприклад, пластмаси або нержавіючої сталі. Фітинги монтуються в бетон із застосуванням фланців із сталі.

Перенаправляти воду з резервуару допомагає всмоктуючий трубопровід. При проектуванні системи необхідно вибрати трубопровід із відповідним діаметром. Визначаючи цей параметр, фахівці враховують продуктивність насоса та максимальну швидкість потоку води. Всмоктуючий та подаючий трубопроводи на час проведення ремонтних робіт або демонтажу насосного обладнання закриваються за допомогою спеціальної засувки. Ця ж засувка використовується, якщо необхідно відрегулювати водний потік.

Міський фонтан

Розглянемо деякі інші особливості конструкції фонтанів при ТРЦ та міських площах.

  • Зайва вода (наприклад, дощова) автоматично потрапляє в дренажну систему. Так відбувається завдяки наявності арматури переливу та зливу.
  • Для простого та швидкого спорожнення використовується комбінація елементів конструкції: грязьового фільтра, донного зливу та спускного вентиля. Без фільтра в даному випадку не обійтися, тому що він відловлює забруднюючі частинки, ніж подовжує термін служби трубопроводу.
  • Резервуар наповнюється новою водою з допомогою відповідної арматури. Вона знаходиться внизу і герметично закривається.
  • У дренажну систему потрапляє не лише «зайва» вода ззовні, а й вода безпосередньо з фонтану, якщо її накопичилося дуже багато. За цю функцію відповідає вихідний фітінг та трубопровід для переливу.
  • Вуличні фонтани відрізняються тим, що в них активно випаровується вода. Для наповнення природних втрат використовується автоматична електронна система. Як тільки рівень води падає нижче певного рівня, включається долив: відкривається електромагнітний клапан і в чашу надходить об'єм води, що бракує. Після цього клапан самостійно закривається.
  • Електрокабель повинен потрапляти у конструкцію через герметичний вхід. Як цей вход служить фітинг кабельного введення. Цей елемент розташований на одному з кінців захисної труби (у стіні або на дні резервуару).
  • Важливо, щоб у фонтані кабель був захищений від зовнішніх факторів, які можуть пошкодити його матеріал і вивести всю систему. Цей захист гарантує спеціальна труба, яка працює у комбінації з фітингом введення. Крім забезпечення захисної функції, такі елементи дозволяють легко та швидко змінювати кабель.
  • Електрокабелі підводяться та від'єднуються за допомогою клемної коробки, яка розміщується під водою. Завдяки наявності цього елемента електричні прилади можна підключати та відключати, не зливаючи воду з резервуару.
  • Додатковий захист кабелю забезпечує шина. Вона захищає шнури від механічних пошкоджень.
  • Значно посилити візуальний ефект фонтану допомагає підсвічування, або ілюмінація, як його ще називають. Багато конструкцій оснащуються системами зміни кольору, завдяки яким водна композиція виглядає по-різному. Установка фонтану з підсвічуванням радує всіх відвідувачів у темну пору доби.
  • Ще один важливий компонент системи – електрична шафа керування. Він складається з компонентів, які гарантують оснащенню безпеку, а також елементів, що автоматично активують систему підсвічування і контролюють роботу насоса.
  • Вище ми згадували, що важливі компоненти системи закриваються спеціальною решіткою. Це обов'язковий елемент будь-якого фонтану. Його головна функція – захистити електроустаткування від контакту з відвідувачами. Вочевидь, це важливо як самого оснащення, так людей. Ґрати забезпечує не тільки безпеку відвідувачів, а й захист від вандалів.

Як бачимо, фонтан тільки на перший погляд може здатися простою та невигадливою конструкцією. Мовляв, це просто струмені води, які піднімаються вгору! Насправді ж, побудувати фонтан, так, щоб ці струмені піднімалися правильно, щоб вони піднімалися красиво, а сама конструкція довго служила, потрібна праця та відповідальність багатьох людей.

Якщо все правильно зробити, фонтан з готовим проектом радуватиме прохолодою, водним «уявленням», приємним дзюрчанням. Гарний фонтанчик у парку, сквері або при ТРЦ позитивно впливає на емоційний стан людини, настрій. Не обійшлося і без практичної користі: струмені води «ловлять» дрібні порошинки, завдяки чому вони не потрапляють у легені перехожих. В цілому, фонтани позитивно позначаються на мікрокліматі територій, що знаходяться поблизу, так що це не лише краса, а й чиста користь!

Будемо раді зустрітися
з Вами!

Зв'язатися з нами