Як працює система фільтрації фонтану

Зовнішній вигляд фонтану залежить не тільки від малюнку води, ефектів світла, кольору та звуку, а й від якості води в чаші. Система фільтрації фонтану, це обов'язковий вузол у будь-якому сучасному проекті, що забезпечує механічне та хімічне очищення води. Чиста вода у фонтані - це не тільки гарний зовнішній вигляд, але і безпека для відвідувачів, що контактують з фонтаном. Очистка води від забруднення регламентована вимогами СЕС як обов'язковий технологічний процес у будь-якому фонтані.

fountain

Безкоштовно підберемо рішення

fountain

Організуємо виїзд спеціаліста на Ваш об'єкт

fountain

Підготуємо пропозицію на протязі 24 годин

Досить часто нам доводиться стикатися з фонтанами, збудованими десятки років тому, без будь-якої системи фільтрації. Вартість експлуатаційних витрат такого фонтану дуже висока, тому що для нормального функціонування необхідно оновлювати воду в чаші не рідше ніж один раз на 10-14 днів. Реконструкція фонтанів такого типу та встановлення системи фільтрації призводила до річної економії не менше 40% загального бюджету на утримання об'єкта, за винятком економії часу.

система фільтрації фонтану

Вимоги до проектування системи фільтрації

Розрахунок продуктивності та комплектації пристрою фільтрації води необхідно виконувати лише з розумінням ключових конструктивних та експлуатаційних параметрів фонтану. Найважливіші з них:

  • тип фонтану, конструктивні особливості та призначення;
  • розташування чаші фонтану, щодо рослинності, великих дерев та інших рослин;
  • аналіз води, що використовується для початкового наповнення фонтану та води, що використовується для автоматичного доливання;
  • об'єм води в чаші фонтану та компенсаційних ємностях;
  • кількість можливих відвідувачів із можливістю прямого контакту з фонтаном.

Механічна очистка води та дезінфекція

Обладнання для фільтрації води встановлюється у спеціальні технічні приміщення на невеликій відстані від чаші. В системі використовуються як правило насоси «сухої» установки з фільтрами грубого очищення перед гідроблоком та піщано-гравійні фільтри тонкого очищення. Залежно від конструктивних особливостей чаші забір води для фільтрації може бути поверхневим, донним або комбінованим. Часто, для привабливого зовнішнього вигляду конструктори відмовляються від поверхневих точок забору води в чаші, і це дійсно більш естетично, але менш практично. Досить більша частина забруднень у фонтані саме на поверхні води, це листя, дрібні гілочки, пилок рослині, комахи і т.д., і у разі забору води з дна чаші практично всі забруднення зазначені вище залишаються у фонтані і не потрапляють у фільтрацію. Питання вирішується ручним прибиранням поверхні води, частота таких процедур залежить від місця розташування фонтану.

проектування системи фільтрації фонтану

Чиста, прозора вода у фонтані без неприємного запаху

Біологічне, або хімічне очищення води необхідне для запобігання поширенню хвороботворних бактерій та мікроорганізмів у воді фонтану. Наші фахівці готові допомогти Вам на будь-якій стадії реалізації проекту, провести технічний аудит існуючого проектного рішення або запропонувати власний розрахунок типу системи фільтрації та її комплектації.

Система хімічної обробки води усуває каламутність води у фонтані, неприємний запах, знищує потенційно небезпечні мікроорганізми та запобігає появі водоростей. Не рідко наші клієнти уточнюють вартість системи фільтрації та дезінфекції фонтану з питанням можливості або виключення даної системи або зменшення її вартості. Достатньо всього кілька фото великих муніципальних фонтанів із зеленою пінною водою або запрошення відвідати такі фонтани, як усі подібні питання знімаються.

Для кожного фонтану ми розраховуємо індивідуально періодичність циклів фільтрації та хімічної обробки, тут не може бути єдиного правила як наприклад у басейнах, але, принцип той самий, тільки з корекцією на тип фонтану та його розташування.

Всі муніципальні фонтани передбачають можливість контакту відвідувачів з водою, а деякі з них для цього створені, наприклад пішохідні фонтани. Безпека відвідувачів фонтану завжди на першому місці, відповідно вимоги до якості води в більшості випадків не відрізняються від нормативних для плавальних басейнів, така вимога не обов'язково, але ми завжди її виконуємо у своїх об'єктах.

Будемо раді зустрітися
з Вами!

Зв'язатися з нами