Історія фонтанів, як все починалося

Фонтани стають дедалі популярнішими. Їх встановлюють у парках, садах, на міських площах, у кафе, у торгових центрах та біля приватних будинків. Перші згадки про фонтан зустрічаються у хроніках Стародавньої Греції. Навіть звичайні мешканці встановлювали такі конструкції у себе в будинках. Це були резервуари з питною водою, які використовувалися для щоденних потреб.

Трохи згодом греки взялися за зовнішній вигляд цих конструкцій. Їх стали прикрашати мозаїкою, мармуром, статуями. Фонтани стали робити цікавішими: їх поєднували з водяним годинником, фігурками, які показували своєрідне «подання» під впливом води. Словом, фонтани поступово перестали бути просто джерелом води. Вони почали виконувати функцію прикраси, місця відпочинку людей.

fountain

Безкоштовно підберемо рішення

fountain

Організуємо виїзд спеціаліста на Ваш об'єкт

fountain

Підготуємо пропозицію на протязі 24 годин

Фонтани у Римській Імперії

Часи Римської Імперії стали важливими з погляду розвитку фонтанів. Уми того часу навчилися застосовувати знання про сполучені судини. В результаті вони змогли розміщувати фонтани буквально будь-де: від маленької зони біля приватного будиночка до великої площі в місті.

Історія фонтанів

Фонтани епохи Відродження

Епоха Відродження зробила із фонтанів величні прикраси, справжні архітектурні шедеври, які полонили погляди тогочасних людей. Майстри застосовували всі свої знання та навички, щоб змусити водні струмені піднятися якомога вище. Архітектори прикрашали конструкції дорогими декоративними елементами, роблячи із фонтанів справжню гордість того чи іншого міста.

Перший фонтан із підсвічуванням

Наступну важливу зміну привнесла у фонтани вже конкретна людина – Франтішек Кржижик. Наприкінці 19 століття він оснастив одну з конструкцій підсвічуванням. Вперше під час зведення фонтану було використано електрику. Франтішек не просто створив гарну комбінацію води, світла та каменю. Він змусив світло переломлюватися, відбиватися від поверхонь, формуючи унікальну на той час композицію. У той момент було закладено основу у формуванні малюнку води з підсвічуванням, яке досі використовується у проектуванні фонтанів та виробництві обладнання для фонтанів.

Для довідки: Франтішек Кржижик – винахідник і технік із Чехії, який прославився розробкою дугової лампи, що саморегулюється. Крім того, чех значно покращив електричний трамвай, зробив першу у своїй країні залізницю. Конструкції з підсвічуванням, розроблені Франтішеком, отримали назву «Кржижикові світлові фонтани».

Роки йдуть, а концепція з того часу не змінилася. Фонтани – це не просто водяна конструкція, виготовлена ​​з якісних матеріалів із застосуванням сучасних технологій. Це справжня пам'ятка, яка часто стає "магнітом" для туристів. Фонтани здатні кардинально змінювати атмосферу, перетворювати простір. Вдала конструкція може перетворити непримітну міську площу на чарівне місце, де можна приємно провести час як дорослій, так і дитині. Часто під час створення сучасних фонтанів використовуються класичні античні мотиви, які радували жителів середньовічних міст.

Сучасний фонтан

Сьогодні, при будівництві конструкцій із звичайного каменю роблять унікальний архітектурний елемент, який чудово виглядає на фоні струменів води, що спрямовуються вгору. Фонтани недарма ставлять у парках, скверах та інших місцях відпочинку людей. Вони розслаблюють, дарують емоції та просто дозволяють зробити найкрасивіші фотознімки! Часто за допомогою фонтанів намагаються передати дух того чи іншого міста, його філософію. Такі конструкції мають особливе значення.

Сучасні фонтани дозволяють формувати найрізноманітніші малюнки води, динамічні та статичні. Малюнок води може змінюватися у такт музичної композиції у супроводі зі світловими ефектами. Все це стало можливим завдяки завзятій праці «першопрохідців», які побажали прикласти свій час і сили у створенні перших водних конструкції фонтанів, що стоять у основ сучасної індустрії.

Будемо раді зустрітися
з Вами!

Зв'язатися з нами