Як працює система підсвічування фонтану

Проектне рішення будь-якого фонтану включає малюнок води у світлий і темний час доби. Найбільш ефектно більшість фонтанів виглядають саме в темний час доби завдяки сучасній системі підсвічування з десятками або сотнями світильників з різними характеристиками.

система підсвічування фонтану

Управління системою підсвічування фонатану

Паралельна робота насосів, клапанів, приводів керування та світильників RGB створюють унікальні неповторні водні композиції малюнку води в танцюючих, музичних та пішохідних фонтанах. Точкове однокольорове підсвічування підкреслює архітектурні форми фонтанів зі скульптурами та струменеві композиції. Автор проекту ще на стадії ескізу вказує основні точки розташування світильників, спрямованість світла та порядок роботи кожного світильника у всіх сценаріях роботи фонтану. Управління світильниками здійснюється за протоколом DMX відповідно до розробленої програми сценарію. Кожному світильнику в процесі налаштування фонтану надають свою унікальну адресу, за якою головний пристрій спрямовує сигнал з параметрами роботи, такими як інтенсивність, колір, мерехтіння тощо.

fountain

Безкоштовно підберемо рішення

fountain

Організуємо виїзд спеціаліста на Ваш об'єкт

fountain

Підготуємо пропозицію на протязі 24 годин

RGB LED для фонтану

Нещодавно досить часто використовувалися галогенні світильники в системі підсвічування, сьогодні їх повністю витіснили модель LED світильників. Це дозволяє знизити енергоспоживання системи підсвічування на 60-80% і отримати велику різноманітність в роботі за рахунок RGB LED діодів. У конструкції фонтанів використовуються світильники з напругою живлення 24В, що гарантує безпеку відвідувачів у разі поломки або обриви кабелю живлення.

Робота DMX протоколу

Система керування RGB LED світильниками за протоколом DMX дозволяє індивідуально керувати кольором кожного джерела світла у фонтані та його інтенсивністю. Контролер керування паралельно із сигналом для світильників відправляє сигнал на частотні перетворювачі подавальних насосів та клапанів керування форсунок для створення унікальних малюнків води фонтану. Щит керування фонтаном обладнаний портом підключення ПК або бездротовим WIFI/GSM модулем для локального або задушеного налаштування системи підсвічування. У музичних фонтанах використовуються контролери здатні керувати підсвічуванням у такт музичної композиції.

Конструктивні особливості системи освітлення фонтану

Підводні світильники виготовляються у герметичному корпусі IP68 з кабелями для підводної експлуатації. Робочий ресурс якісного світлодіодного світильника складає 80-90 тис. годин. Ми рекомендуємо використовувати світильники в корпусі з нержавіючої сталі та латуні, однак, на ринку представлені і доступніші світильники у пластиковому корпусі з нержавіючими декоративними насадками. Пластик у конструкції світильника робить його більш уразливим до зовнішніх впливів, що з часом призводить до його деформації втрати герметичності та виходу з ладу.

Для формування світлодинамічної картини фонтану зазвичай використовуються світильники декількох варіантів потужності із застосуванням лінз, що фокусують, з різним кутом розсіювання. Використання різних лінз дозволяє використовувати світильники однакової потужності для підсвічування низьких та широких сцен, а також для підсвічування високих струйних композицій. Глибина установки світильника під водою істотно впливає на його показники, вода заломлює потік світла. Для зменшення негативного ефекту від спотворення потоку світла рекомендуємо встановлювати всі світильники на мінімальній відстані від поверхні води.

Проблема вибору

Світлодинамічна картина для різних типів фонтанів формується індивідуально, з урахування використовуваних типів форсунок, розмірів чаші, висоти струменів, кількість/наявність архітектурних форм у чаші або в безпосередній близькості до об'єкта та ін. . Розрахунок параметрів світильників для фонтану включає: розмір і матеріал корпусу, тип лінзи, кількість і тип діодів, довжина кабелю і тип підключення, можливість/необхідність управління по DMX, типове/нетипове кріплення, розбірний/нерозбірний корпус та ін.

Організувати освітлення фонтану з використанням стандартизованих/типових рішень на перший дешевший у порівнянні з професійним індивідуальним обладнанням, але є нюанси. Індивідуальний проект освітлення буде розрахований точно під технічне завдання клієнта, ви не переплачуватимете за надмірну потужність із «запасом», ви не переплачуватимете за непотрібні штекери з'єднання, довжину дорогого кабелю (які дуже часто зрізуються і викидають перед монтажем), переробку кріплення та ін. .

Якщо у вас залишилися питання, ми з радістю відповімо на них на будь-якій стадії реалізації проекту. Проведемо технічний аудит запропонованого вами проектного рішення або складемо власну пропозицію підсвічування для вашого фонтану.

Будемо раді зустрітися
з Вами!

Зв'язатися з нами