Будівництво фонтану від А до Я

Створення фонтану – великий комплекс робіт, які діляться кілька етапів. Це складне завдання, яке вимагає наявності сучасного обладнання та просунутих навичок у виконавців.

Цю роботу необхідно довіряти виключно кваліфікованим підрядникам із досвідом. Непрофесійні фахівці, можливо, і створять гарну композицію, але така конструкція точно вам довго не прослужить.

fountain

Безкоштовно підберемо рішення

fountain

Організуємо виїзд спеціаліста на Ваш об'єкт

fountain

Підготуємо пропозицію на протязі 24 годин

Якщо вам необхідно побудувати фонтан, який і матиме гарний зовнішній вигляд, і буде відрізнятися довговічністю, звертайтеся до компанії ExpertFun. Гарантія якості – наш великий досвід, кваліфіковані кадри та безліч успішно завершених проектів у всій країні.

Етапи проектування фонтану

 

Перед проектуванням необхідно провести попередній збір інформації: потрібно визначити, де розташовуватиметься водна конструкція, які особливості рельєфу є в цій зоні, чи організована система комунікацій. Якщо планується збудувати фонтан у будівлі, додатково визначається прогнозований рівень навантажень на перекриття.

Зібравши дані, можна розпочинати безпосередньо проектування. Незважаючи на те, що даний етап суто теоретичний, він є, якщо не головним, то одним з основних. Результатом роботи фахівців із проектування є художній чи електронний дизайн-проект. Для розробки такого проекту використовуються 3D-технології, що дозволяють відобразити фонтан як у статичному вигляді, так і в анімованому.

На етапі створення проекту виконавець та клієнт узгоджують водний малюнок, визначають необхідність оснащення фонтану підсвічуванням та музичним обладнанням. Вибираються облицювальні матеріали, декоративні елементи, якщо такі замовник хоче використовувати. Створюючи візуальний вигляд фонтану, необхідно зробити так, щоб він гармонійно виглядав на тлі ландшафту або інтер'єру, якщо йдеться про внутрішню конструкцію.

Завдання проектувальників у тому, щоб фонтан радував око у включеному стані, а й у вимкненому. Справа в тому, що у нас в країні водні конструкції працюють приблизно 5-6 місяців на рік, а решту часу вимкнено.

Хоча, знову ж таки, тут все залежить від побажань замовника. Наприклад, можна створити пішохідний фонтан, який у вимкненому стані непомітний, і люди можуть вільно ходити по його поверхні. Якщо ж хочеться, щоб конструкція радувала людей цілий рік, можна віддати перевагу скульптурному фонтану.

Після обговорення загальної концепції фахівці переходять до технічних моментів, тобто до інженерного проектування. На цьому етапі розраховуються фільтраційні системи та інженерні вузли, плануються трубопровідні мережі та електромережі.

Вибір обладнання для фонтану

Раніше ми вже згадували, що при проектуванні фонтанів потрібно враховувати і рельєф, і комунікації, і багато інших факторів. У тому числі й тому немає універсального, загальноприйнятого списку обладнання, адже кожна конструкція є унікальною і має свої «потреби». Отже, треба приділити багато уваги і на цей момент.

Найбільше уваги потрібно витратити на вибір насоса, адже це є ключовим елементом конструкції. Тип обладнання вибирають попередньому етапі, тобто на етапі проектування. Насос підбирається з урахуванням особливостей водяного малюнка.

Ключовий параметр у цьому контексті – потужність. Вона визначається з урахуванням призначення фонтану, розмірів конструкції, використовуваних насадок, наявності чи відсутності технічного приміщення. Також фахівці мають визначитися з типом насоса: сухі насоси розміщуються в технічному приміщенні, занурювальні моделі розташовуються в самій чаші.

Фонтанні насадки відповідають створення водного малюнка фонтану. По-перше, проектувальники мають обрати візуальні особливості даного обладнання. По-друге, вибирають технічні параметри, головний у тому числі – матеріал виготовлення.

Щоб вода у фонтані залишалася кришталево чистою та не зеленіла, необхідно підібрати ефективну систему фільтрації. Від цієї системи залежить також надійність роботи обладнання та його довговічність, адже брудна вода здатна швидко вивести з ладу навіть дорогі деталі. І не варто забувати про здоров'я відвідувачів: особливо часто діти намагаються торкнутися води у фонтані, і наявність небезпечних мікроорганізмів у ній може призвести до появи захворювань.

Зазвичай використовуються три типи устаткування, що очищає. Перший – системи, які роблять воду більш «м'якою» та видаляють із неї метали, солі. Завдяки цьому деталі не іржавіють, а на поверхнях не накопичується наліт із вапна. Другий тип обладнання – фільтри, що видаляють із води сміття. Третій тип – ультрафіолетові випромінювачі. Вони знищують віруси, бактерії та грибки, а також борються з водоростями. Результатом роботи такого комплексу обладнання є захищене обладнання та прозора вода, з якою можна контактувати без ризику для здоров'я.

Як опція відзначимо світильники для фонтанів. Їх потрібно встановлювати, якщо бажаєте, щоб фонтан радував око не лише вдень, а й уночі.

Етап будівництва

На початку будівництва найбільша увага приділяється облаштуванню основи. Особливо це актуально для масштабних проектів, таких, як великі міські фонтани. Робляться траншеї, всередині яких прокладаються труби, елементи дренажної системи та електричні кабелі. Чаші фонтанів потребують гідроізоляції основи та стін із зовнішньої та внутрішньої сторони конструкції.

Як тільки основа готова, будівельники переходять до формування чаші. Як би там не було, конструкція повинна мати бездоганну гідроізоляцію. Щоб її досягти, використовують цементно-полімерний або цементуючий склад. Після гідроізоляційного етапу слід облицювання: її проводять із застосуванням граніту, плитки, мозаїки. Таке облицювання не тільки забезпечує фонтану привабливий зовнішній вигляд, але й покращує гідроізоляцію.

Встановлення обладнання та запуск в експлуатацію фонтану

Обладнання має встановлюватися лише кваліфікованими монтажниками і лише згідно з раніше обумовленим проектом. Невиконання цих умов або дозволить нормально запустити фонтан, або призведе до появи проблем у майбутньому.

Завершальна фаза робіт - пуско-налагоджувальна. Проводиться фінальне налаштування обладнання, тестується коректність функціонування фонтану. У ході цього тестування по черзі включаються усі доступні режими роботи. Тільки якщо у фахівців не виникає жодної претензії до конструкції, фонтан вважається запущеним в експлуатацію.

Проектування та будівництво фонтанів «під ключ» - замовити

Будемо раді зустрітися
з Вами!

Зв'язатися з нами