Вибір насоса для фонтану

Робота сучасного фонтану неможлива без одного або декількох десятків насосів з різними характеристиками та призначенням. Насос у конструкції фонтану відповідає як за створення малюнка води створюючи потрібну протоку та тиск на кожній фонтанній форсунці, так і в системі фільтрації та дезінфекції води. Фонтани комплектуються пристроями двох типів: занурювальні насоси та насоси сухої установки.

Як вибрати насос

Для коректного вибору типу пристрою зупинимося докладніше на основних відмінностях та характеристиках кожного з них. Насоси сухої установки – встановлюються у технічних приміщеннях поза чашею фонтану.

fountain

Безкоштовно підберемо рішення

fountain

Організуємо виїзд спеціаліста на Ваш об'єкт

fountain

Підготуємо пропозицію на протязі 24 годин

Основна перевага використання насосів такого типу - це антивандальність, захист обладнання від крадіжки або пошкодження.

Закрите технічне приміщення гарантує повну безпеку обладнання, легкий доступ до його обслуговування, у тому числі без зупинки роботи фонтану. При використанні такої схеми розташування насосів у чаші фонтану практично відсутнє дороге насосне обладнання, і встановлені тільки патрубки кріплення та подачі води на форсунки, світильники та розподільні коробки.

насос для фонтану

Недоліком такого рішення є низька енергоефективність і більш висока вартість системи подачі води на насадки фонтану. Розрахунок продуктивності таких насосів виконується з урахуванням гідравлічних втрат на магістралі, відповідно енерговитрати під час експлуатації будуть вищими. В окремих випадках при необхідності подачі великого об'єму води на групу насадок або одну насадку, розрахунки показують недоцільність використання насосів сухої установки, оскільки необхідна розрахункова потужність у рази перевищує альтернативні показники занурювального насоса, встановленого в чаші. Не менш важливий недолік - відсутність можливості швидкої та точкової зміни обсягу подачі води на насадку у разі довгої магістралі та підключення групи насадок на один насос сухого монтажу. Вартість будівництва технічного приміщення для насосів сухої установки збільшує загальну вартість всього проекту та є «платою» за антивандальність та захист від крадіжки.

Занурювальні насоси встановлюються безпосередньо в чаші фонтану. У проекті фонтану можуть бути запропоновані по одному насосу для кожної форсунки, так і заглибні насоси для групи насадок. Фонтан із занурюваними насосами відрізняється високими показниками енергоефективності. Лінії подачі води на фонтанну насадку максимально короткі, а ліній забору немає, гідравлічний опір дуже низький, що дозволяє насосам працювати з максимальним ККД. Не менш важлива можливість точково, швидко та точно змінювати обсяги подачі води для кожної форсунки, що дозволяє створювати складніші та цікавіші малюнки води у фонтанах із занурювальними насосами.

Занурювальні насоси для фонтану

Основні недоліки використання занурювальних насосів – це безпека експлуатації, зручність обслуговування та ремонту, захист від вандалізму. Питання безпеки експлуатації обумовлено нормативними обмеженнями в напрузі живлення для обладнання заставленого в частіше громадського фонтану. У фонтанах з можливим доступом до води від відвідувачів безпечно використовувати тільки насоси з напругою живлення не більше 24 Вольт, на жаль, не всі підрядники дотримуються цих правил, чим наражають на небезпеку відвідувачів.

Насоси для фонтану - експлуатація та обслуговування

Ремонт та обслуговування фонтану з занурювальними насосами можливий у більшості випадків лише при повному зливі води з чаші, що створює великі складності у громадських об'єктах. Сучасний фонтан може включати десяток занурювальних насосів, і вихід з ладу навіть одного з них вимагатиме зупинки всього фонтану і зливу води. Такі дії затратні не лише за часом, а й за технічними умовами, адже обсяг води у міському фонтані може становити сотні та навіть тисячі кубічних метрів води.

Відсутність мінімального захисту від вандалів і крадіжки у разі використання занурювальних насосів у більшості випадків є головним аргументом на користь вибору насосів сухого монтажу.

Однозначної відповіді та рекомендації щодо використання того чи іншого типу насосів не може бути, адже головним параметром у підборі обладнання для фонтану є проектне рішення малюнка води. Завдання проектувальників та інженерів запропонувати обладнання фонтану оптимальне за технічними параметрами та вартістю, перевагами та недоліками обладнання для мінімізації можливих складнощів при експлуатації фонтану та максимальної енергоефективності.

Будемо раді зустрітися
з Вами!

Зв'язатися з нами